24.03.2015

Дизайн Кухні Поєднаної з Коридором: Свіжа Ідея

Планування сучасних квартир і будинків стає все більш оригінальним. Вже нікого не здивувати їдальнею, з’єднаною з кухнею, або вбиральнею у ванній. Поєднання коридору з кухнею можна визнати оригінальною ідеєю. При цьому неважливо, що змушує дизайнера об’єднати коридор з кухнею. Це може бути маленька площа квартири або задум господаря оселі. Головне, щоб в результаті приміщення було функціональним і корисним. Найоптимальнішим варіантом буде вибрати меблі для кухні та прихожої на замовлення.

Основні Правила Об’єднання Кухні з Коридором

Головною перевагою такого планування, безумовно, є простір, якого вдається домогтися відсутністю зайвих стін. У такому приміщенні можна відчувати себе комфортно навіть при мінімальній загальної площі квартири. Для розділення кімнати на функціональні ділянки рекомендується застосовувати прийоми зонування. Корисними в цьому випадку будуть розсувні перегородки, які можна використовувати під час готування або прийому відвідувачів. Такі конструкції найчастіше складаються з направляючих на підлозі і на стелі, по яких вільно рухається перегородка.

Перегородку можна виконати з будь-якого матеріалу. Найбільш практичними будуть:

  • скло;
  • пластик;
  • метал;
  • дерево.

Існують перегородки, де на твердий каркас натягується тканина. Вони виглядають стильно і додають інтер’єру унікальності, але для використання на кухні не підходять, так як будуть вбирати в себе всі запахи. При відсутності стаціонарних конструкцій можна використовувати просту ширму. Основним її мінусом буде те, що запахи і звуки не затримаються такою перешкодою. Але обмежити огляд того, що відбувається на кухні з її допомогою можна.

Поєднуючи передпокій з кухнею необхідно особливо ретельно продумати умови забезпечення гігієни. За дверима квартири знаходиться під’їзд — місце загального користування. Необхідно переконатися, що більша частина бруду залишилася за дверима. Для цього можна використовувати високоякісні килимки для ніг і спеціальні решітки.

Ефективною може стати система “тепла підлога”. Вона допоможе мокрим слідах на підлозі швидко висохнути і не дати домочадцям рознести принесений з вулиці бруд по квартирі. Крім цього теплі підлоги врятують від відчуття холодного кахлю або іншого твердого покриття. Це дуже важливо, оскільки килими з ворсом не дозволяють добитися бажаної стерильності. Для передпокою-кухні краще використовувати плитку або ламінат.

Для того щоб одяг в коридорі не просочувався сторонніми запахами, слід подбати про якісну вентиляції. Важливим елементом в підборі плити на кухню стане оснащення її витяжкою.

Інтер’єр Кухні, Поєднаної з Коридором

Щоб оформити таке приміщення можна використовувати два основні методи:

  1. об’єднати простір одним кольором і матеріалами;
  2. зонувати приміщення за допомогою різних відтінків і матеріалів.

Перший варіант не вимагає особливих зусиль. Кухня і передпокій припускають використання зносостійких матеріалів з хорошою опірністю перепадів температури і вологості. Найбільш підходящим покриттям підлоги буде плитка або натуральний камінь. Можна використовувати й інші варіанти. Але головним принципом у виборі повинна стати максимальна гігієнічність покриття.

В якості настінного покриття також можна вибрати плитку. Якщо цей матеріал здається холодним і незатишним, то можна використовувати шпалери, які здатні витримати агресивне середовище приміщення.

Колірна гама мало чим обмежується. На першому місці будуть кольори, які здатні замаскувати ймовірні забруднення. При цьому такими відтінками можна оформити лише ті зони, які піддаються найбільшому впливу. Це простір біля вхідних дверей, біля плити і навколо мийки. Решта приміщення може бути оформлено настільки яскраво, наскільки дизайнеру дозволить його фантазія.

Зонування приміщення є більш популярним методом оформлення. Велика кількість вибору матеріалів дозволяє не тільки відокремити передпокій від кухні, але і виділити робочу зону, зону прийому їжі, гардеробну та інші. Крім того зонування матеріалами дозволить оформити приміщення не лише в різних кольорах, але і в різних стилях. З коридору в стилі “мінімалізм” можна потрапити на кухню в стилі “кантрі”. І обидва цих стилі гармонійно будуть уживатися в одному приміщенні.

Оформлення та Аксесуари

Зонування приміщення можна провести не лише за допомогою перерахованих вище методів. Цікавими в цих умовах можуть стати архітектурні споруди. Мальовнича арка, прикрашена барельєфами, буде вишуканим акцентом в загальній обстановці. Також можна використовувати викладений каменем камін або великий акваріум. Такий великий предмет здатний умовно розділити простір, залишаючи досить місця для переміщення мешканців квартири. При цьому такий варіант  подарує кімнаті унікальність і неповторність.

Освітлення інколи здатне зіграти вирішальну роль у поділі простору на кухонний і коридорний. Почати варто з того, що на кухні можна використовувати більш яскраве світло. Можливе застосування люмінесцентного освітлення, яке характеризується яскравим білим світлом. При цьому в коридорі можна залишити більш звичне жовте світло. Такий метод дозволить відчути перехід з одного простору в інший без використання дверей. У коридорі світлом можна виділити область дзеркала і вішалки. На кухні ж додаткові освітлювальні прилади краще підійдуть в робочій зоні та поблизу стола.

Використовуючи всі ці методи розділення та об’єднання можна домогтися приголомшливих результатів. Невеликий простір збереже свою функціональність і забезпечить всіх мешканців квартири бажаним комфортом.